Vína Matthias Winery pochádzajú priamo zo srdca maďarskej vinohradníckej oblasti Tokaj. Víno z tejto oblasti je vo všeobecnosti známe hlavne svojou dlhou históriou a putňovým výberom, ktorý je nezameniteľný práve vďaka svojej charakteristickej sladkastej ovocnej až medovej chuti a aromatike. Paleta tokajských vín je však oveľa širšia, zväčša líšiaca sa rôznymi metódami výroby a dĺžkou zrenia v sudoch. Zastúpenie tokajských odrôd je pritom nasledovné – Furmint, Lipovina, Muškát Žltý, Kabar a Zeta. Pri pestovaní týchto druhov hrozna a následenej výrobe vín sa dodržiavajú prísne štandardy, čo robí z tokajského vína spoločníka najvyšších kvalít.
Pôvod tejto oblasti a unikátnosť tokajského vína siaha až do ďalekej minulosti, kde vďaka sopečným erupciám (siahajúcim až do doby 16 miliónov rokov) vznikla štruktúra pohorí bohatá na andezit, ryolit a tufu. Práve tieto minerály pôsobia na viniče pestované v tokajskej oblasti, ako aj na dozrievanie vína v tufových pivniciach a majú mimoriadne priaznivé účinky na jeho chuť a celkovú kvalitu. Musíme však zobrať do úvahy aj iné vplývajúce faktory ako je dlhá a suchá jeseň, ktorá je výsledkom prívalu teplého vzduchu z maďarskej pusty, či rieku Bodrog, ktorá pohoria Tokaja obteká a dodáva regiónu potrebnú vlahu.
Keď všetky tieto geologické, ako aj podnebné vplyvy sčítame dokopy, majú za následok tvorenie tzv. cibéb, ktoré sú pre tokajské víno špecifikom. Cibéby sú scvrknuté bobule hrozna, ktoré sa v priaznivých ročníkoch tvoria v strapcoch tokajských odrôd napadnutých ušľachtilou formou plesne Botrytis cinerea persoon. Práve tento proces potom zaručuje vyššiu prírodnú cukornatosť hrozien, ktorá je vo svete vinohradníctva tak výnimočná.
Nemôžeme však zabudnúť na samotné zrenie vína v sudoch a vo flašiach, ktoré prebieha vo výnimočných tokajských tufových pivniciach. V’daka tejto hornine sa samotnému ekosystému a flóre pozostávajúcej z jemnej pivničnej plesne nesmierne darí čo má za následok priam dokonalú reguláciu vlhkosti a aj vplyv na samotnú charakteristiku vín zrejúcich v sudoch.
Aj vďaka tejto až priam alchymickej príprave, ktorá sa zachovala až dodnes sa zabezpečí tak vysoká kvalita tohoto zlatistého moku. Aj to bolo dôvodom prečo tokajské víno bolo v minulosti podávané na nejednom kráľovskej dvore kde si vyslúžilo hrdý prívlastok
Vinum Regum – Rex Vinorum,
či Víno kráľov – Kráľ vín.